Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapSinemaTürkiye’de Radyo Televizyonlar

Türkiye’de Radyo Televizyonlar

12 Eylül'den Günümüze Ekonomik, Siyasal ve Toplumsal Yaşamımıza Etkileri Yazar: Adnan Acar Çevirmen: - Yayın Tarihi: 2015 Sayfa Sayısı: 472 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüşüm ve kırılma noktalarından biri olan seksen faşist darbesiyle başlayan toplumsal çürüme, özel-tecimsel radyo ve televizyonların yayın yaşamına girmesiyle birlikte doruğa ulaşır. Bu kitap aşama aşama bu süreçte yaşananları içermektedir.

Toplumların bellekleri zayıftır, o nedenle kitapta yer alan olaylar, konular, kişiler vb. hem dönemi yaşayanlara ve bilenlere bir anımsama ve irdeleme fırsatı verecek hem de belgesel bir kaynak olarak geleceğe ışık tutacaktır. Bunun yanında doksanlı yılları yaşamamış yeni kuşak için yabancı gibi görünen bütün bu olaylar, konular, kişiler onların da geçmişe yönelik bilgilenmesini sağlayacaktır.

“Basının para ile satın alınabilmesi, uluslararası yüksek para âleminin basın üzerinde tesiri veyahut sadece yabancı devletlerin örtülü ödeneklerinin etkisi, işte bunların kamuoyunu kandırma ve yanıltmasından tamamıyla korkulur.”
-M. K. Atatürk-

“Basın için özgürlük bir endüstri durumuna gelmemektir. Onu bir para kazanma aracına indiren yazar, bu iç köleliğin cezası olarak dış köleliği, sansürü hak eder; ama böyle bir yazarın varlığı bile, doğrusu istenirse kendisi için çoktan bir ceza olmuştur.”
-K. Marks-

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 9789755536347