Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapSinemaTam Film Zamanı

Tam Film Zamanı

Yaz,Çek,Kur Yazar: Özden Toprak Çevirmen: - Yayın Tarihi: 2021 Sayfa Sayısı: 204 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

Sinemanın icadından günümüze kadar film çekmek ve bu filmleri izleyici ile buluşturacak mecraya ulaşmak, hiç bugünkü kadar kolay olmamıştı. Öncelikle film çekmek için gerekli ekipmana hatta filmlerin kendisine ulaşmak önemli ölçüde para harcamayı gerektiriyordu. Üstelik bu ekipmanı kullanmak için de azımsanmayacak bir teknik bilgi ve tecrübe gerekmekteydi.

Geçen zaman içinde gerek kameraların, gerekse kayıt materyallerinin çeşitlenmesi, kullanımının kolaylaşması ve rekabet sonucu satış fiyatlarının daha hesaplı olması neticesinde profesyonel olmayan kişilerin de kayıt yapmaları mümkün hale geldi. Ancak son yıllara kadar kurgu olanaklarına ve filmleri kitlelere ulaştıracak mecralara ulaşmak hala önemli maddi kaynak gerektiren işler olmaya devam etti. Oysa günümüzde sadece kameralar değil, kurgu araçları ve kitleye erişim olanakları da hiç olmadığı kadar yaygın ve hesaplı.

Bu kitap, teknik olarak önceki nesillerin hiç sahip olmadığı bu şansı elinde bulunduran film meraklılarına; muhtemel film yönetmenleri ve film yapımcılarına, yapım ve yönetim için gerek duyulabilecek tüm bilgileri a’dan, z’ye anlatmak amacıyla hazırlanmıştır.

Bu eser hazırlanırken film çekmek için gerekli tüm süreçlerin adım adım ele alınması hedeflenmiş; gerekli düşünsel altyapı ve felsefi temelin de oluşması için bilgiler, fikirler ve öneriler sunulmuştur. Film çekmek isteyen herkese ilk adım oluşturacak bir rehber olması ümidiyle…

 

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 978-975-553-855-6