Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapTarihSancılı Sorular

Sancılı Sorular

11 Eylül Saldırısının Bir Analizi Yazar: Eric Hufschmid Çevirmen: - Yayın Tarihi: 2003 Sayfa Sayısı: 334 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

Bu kitapta, dünyanın çehresini değiştiren ve yeni bir tarihsel dönem başlatan 11 Eylül saldırısı ve Kennedy suikasti gibi büyük olay ile bunlar karşısında ABD Hükümeti’nin tutmu inceleniyor.

Gelecek yüzyılın şekillenmesinde 11 Eylül saldırısı önemini korumaya devam edecektir. Bu olay kimileri tarafından mazlum, fakir, ezilen halkın veya ‘İslam’ın emperyalizme karşı çığlığı; kimileri tarafından modern, laik, zengin, gelişmiş veya ‘özgür’ dünyaya affedilmez bir saldırı olarak yorumlanacaktır. Konuyu neredn bakılırsa bakılsın herkesin kafasının bir köşesinde soru işaretleri mutlaka olacak.

Hufschmind’in kafasındaki sorular ve bunlara verdiği yanıtlar hiç de yabana atılır cinsten değil:
– Bina 7’de neden 42.000 galonluk benzin vardı?
– Bazı önemli enkaz parçaları neden ilk araştırmacılar enkaza ulaşmadan kaldırılmıştı?
– Chicago borsasında saldırıdan 3 gün önce şüpheli yatırımlarda neden artış oldu? (Yatırımcıların kimlikleri hâlâ belirlen(e)medi.)
– Başkan Reagan’ın Ladin’in arkadaşlarını Beyaz Saray’da konuk ettiğini biliyor muydunuz?

Yasal olmayan hiçbir şeye inanmak istemeyen insanlar bu kitaptaki sorulara getirilen açıklamaları mutlaka görmeliler. Saldırıyı tam olarak açıklama yeteneğinden yoksun olmamız bile akıl almaz bir aldatmacaya tanıklık ettiğimizin kanıtıdır.

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: