Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapEdebiyatÖykü Yazmak Öyküyü Düşünmek (tükendi)

Öykü Yazmak Öyküyü Düşünmek (tükendi)

Yazar: Feridun Andaç Çevirmen: - Yayın Tarihi: 2008 Sayfa Sayısı: 440 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

Elinizdeki kitap öyküye dair bir birikimi getiriyor önünüze. Öncelikle iyi okur’un okuma yordamına yansıyanları, öykü okumanın ne anlamlar içereceğini gösterirken; yazmak uğraşının nerelerden nasıl başlayabileceğine dair işaretler veriyor.
Edebiyat duygusunun gelişmesine, yazmanın her insan için vazgeçilemzliğine dönük yol işaretlerini de getirip önümüze çıkarıyor yazar.
Öğrenmek yanlızca okumayı zorunlu kılmaz, yazmak da gerekir öğrenmek için.
İşte edebiyatın asıl başlama noktasının da bu olduğunu vurgulayarak, bir birikime bakmayı önerir Feridun Andaç.
İçselleşerk gelişen okuma duygusuyla yazma isteği bizleri hangi labirentlerde gezindirir, okurken neleri hatırlarız, bir yazar da bizi kendine çeken nedir, neden öykü okumayı seçeriz, ökü okumak hayatın hangi yanlarına bakmayı öğretir bizlere, yazmak için bir neden midir öykü, okuduklarımızla hayatın hangi ırmaklarında yüzmeye yöneliriz, bir öykücünün dünyasına bakmak bizleri hangi bilinç tutulmasından kurtarır, yazma duygusunun kapıları hangi öykücüleri tanımakla açılabilir… V daha birçok yol işareti düşünce ipiltisi, bin bir soru gelip bu kitapta bizleri bulur.
Öykü Yazmak Öyküyü Düşünmek’i edebiyat duygusuna daha yakın olmak için bir başucu kitabı kılabilirsiniz. Ama yazarın da sıklıkla vurguladığı gibi, asla bir öykü yazma kılavuzu değildir.