Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapSinemaKadının Kamerasından

Kadının Kamerasından

2000 Sonrası Türkiye’de Kadın Yönetmenler Yazar: Sevcan Sönmez, Hale Satıcı Çevirmen: - Yayın Tarihi: 2019 Sayfa Sayısı: 176 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

Kadının Kamerasından, sinemamızdaki kadın yönetmenlerin seslerini duyurmak, anlatılarında yer bulan temel uğrakları tespit etmek ve okuyuculara sinemamızın yeni eğilimlerini aktarmak için ortaya çıkmış bir çalışma. Önceki çalışmalara eklemlenerek ve sonrakilere de ilham vererek, güçlü kadınların seslerini duyurmayı amaçlıyor.
Alanında uzman akademisyen ve yazarların desteğiyle ortaya çıktı. Her bir yazı kadın yönetmenlerin filmlerine dair yazarların bakış açılarını ortaya koymanın yanında yönetmenlerin sinema dillerini ve sinemamıza armağan ettikleri mirasları olan filmleri belgeliyor.
Bu çalışmanın, devamının gelmesini dilediğimiz nicesine yol göstermesini, dünya kadınlarına umut olmasını, sinemaseverler ve sinemacılara yeni bakış açıları kazandırmasını umut ediyoruz.

Aslıhan Doğan Topçu, Aysim Türkmen, N. Aysun Akıncı Yüksel, Canan Uluyağcı, Deniz Bilge Ülker, Duygu Tanış Zaferoğlu, Hale Satıcı, Hülya Önal, Meltem Cemiloğlu Altunay, Arzu Cingu, Nergiz Karadaş, Sevcan Sönmez

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 9789755537313