Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapBilimDaha Eğlenceli Matematik

Daha Eğlenceli Matematik

Yazar: - Çevirmen: - Yayın Tarihi: Sayfa Sayısı: 328 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

“Daha Eğlenceli Matematik yaşamın pek çok yönündeki matematiksel fikir ve yansımaları sunarak okuyucunun matematik ve dünya arasındaki ayrılmaz ilişkinin farkında olmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.”
Science News

“Daha Eğlenceli Matematik, sadece kavramların mekanik bir tekrarlanması değildir. Hem kavramın hem de bunu icat edenin tarihini inceler, zihne meydan okuyan sıradışı alıştırmaları sadece kurumsal yönleriyle değil, pratikteki kullanımlarıyla sunar; ve matematiğin bilim ve insan emeğiyle ilişkisini açığa çıkaran pek çok siyah beyaz çizimle sunumunu renklendirir. Bu, alışılmış mekanik bir sunumdan çok farklıdır; matematiği günlük yaşama bağlar, matematik kavramlarını gerçekçi meydan okumalarla ilişkilendirmek için kültürel ve tarihsel etkilerden yararlanılmıştır. Öneriler, araştırmalar ve kavramlar kesinlikle sıkıcı değil aksine çok eğlencelidir.”
The Bookwatch

“Daha Eğlenceli Matematik, matematiğin dünyasını okuyucuya yeni, özgün bir yolla sunuyor. Matematikçi veya değil… tüm okurlara… herkes tarafından rahatlıkla okunabilir… kesinlikle öneriyorum.”
NCTM Matematik Öğretmenleri

“Daha Eğlenceli Matematik, genellikle yanlış anlaşılan konulara açıklık getirir… konu başlıkları buluşun özü akılda tutulacak şekilde düzenlemiştir.
Curriculum Product Review

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 9789755535388