Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapStratejiBüyük Denizcilik Gafları

Büyük Denizcilik Gafları

Tarihin En Kötü Deniz Muharebe Kararları Yazar: Geoffrey Regan Çevirmen: Erkan Bebek Yayın Tarihi: 2016 Sayfa Sayısı: 352 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

Geoffrey Regan’ın bu kitabında, kaptanların, filo komutanlarının, stratejik planlayıcıların ve gemi tasarımcılarının, asırlar boyunca gözden kaçırdıkları ve yanlış değerlendirdikleri tüm konulara verilen ilginç, güvenilir ve eğlendirici yanıtlar bulacaksınız. Büyük Denizcilik Gafları, iki bin yıldan fazla bir zaman sürecinde denizlerde oluşan askeri kusurların derin analizlerini içermektedir.

– Kim, doğrusal du?men tutulamayan, dairesel Rus muharebe gemisi Amiral Popov’un tasarımından sorumluydu?
-Niçin Lord Anson, Chelsea mu?tekaitleriyle denizden du?nyanın etrafını dönmek için bir sefer du?zenledi?

Tarih boyunca, hava şartlarının etkileri, yanlış formasyonların savaşta aleyhe etki etmesi gibi ders alınmayan durumlarla karşılaşacaksınız. Korkak, gaddar ve eksantrik komutanlara, tüm kahramanlık niteliklerine ve yeterliliğe sahip olmalarına karşın, kötü astlar, yetersiz ve yeteneksiz personel, ya da yetersiz ikmal nedeniyle başarısız olup divanı harbe gidenlerle karşılaşacaksınız. Ancak bir gerçek hep önünüze çıkacak, denizcilik zor ve meşakkatli bir iş iken, bir de kaçacak yerinizin olmadığı bir sahnede yaşamak, gaddar komutanlarca keyfi şekilde kamçılanmak, ölümcül hastalıklarla geçen uzun seferler, vurulan ve batan gemiden dökülen, can yeleği bile olmayan personelin boğulmamaya çalışırken köpek balıklarına yem olması hep önünüze çıkacak.

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 9789755536521