Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapBilimBulmacalar Diyarına Yolculuk

Bulmacalar Diyarına Yolculuk

Yazar: Lewis Carroll Çevirmen: - Yayın Tarihi: Sayfa Sayısı: 132 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

MATEMATİK AYNASININ ARDINDAKİ DÜNYAYA BİR GEZİ.
KİMBİLİR, BELKİ DE ORADA TAVŞANIYLA BİRLİKTE ALICE BEKLİYORDUR SİZİ.

Bu kitaptaki masallarda Lewis Carroll (C. L. Dodgson) son derece akıl karıştırıcı matematik bulmacaları sunmaktadır. Bulmacaların her biri yazarın doyumsuz ve ilginç anlatımıyla okuyucuyu bu kez matematik aynasının öteki tarafındaki şaşırtıcı dünyaya taşımaktadır. Masallar ilk kez Nisan 1880’den başlayarak dizi halinde The Monthly Packet dergisinde yayımlanmıştır. Kitap, yayımlandığı dönemde gönderilen yanıtlara Lewis Carroll’ın yeni bir bulmaca tadındaki yanıtlarını da içermektedir.

Bulmacalar Diyarına Yolculuk’ta hem şaşırtıcı ve kafa karıştırıcı matematik problemleri karşısında kendinizi sınama hem de yazarın diğer yapıtlarında göz ardı edilen matematiksel örgüyü yakalama şansını yakalayacaksınız.

Matematik aynasının ardındaki Bulmacalar Diyarı’na iyi yolculuklar…

Lewis Carroll, Charles Lutwidge Dodgson (27 Ocak 1832 – 14 Ocak 1898) ya da daha çok tanındığı mahlasıyla Lewis Carroll, ünlü İngiliz yazar, matematikçi, mantıkçı, papaz ve fotoğrafçıdır.
Carroll’ın en ünlü eserleri; Alice Harikalar Diyarında ve onun devamı olan Aynanın İçinden adlı kitaplarıdır.
Kelime oyunları, mantık ve fantazideki başarısı küçük çocuklardan, edebi açıdan seçkin kişilere kadar birçok insanı eğlendirmiştir. Ancak bunun ötesinde, eserleri modern kültüre iyice yerleşmiştir. Birçok sanatçıyı, direkt olarak etkilemiştir.
Kuzey Amerika, Japonya, İngiltere ve Yeni Zellanda başta olmak üzere, dünyanın birçok yerinde, sadece Carroll’ın eserlerinin zevkle okunması ve daha da yaygınlaştırılmasına adanmış kuruluşlar vardır.

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 978-975-553-571-5