Şu an buradasınız: Doruk YayınlarıKitapFelsefeAşk Felsefesi

Aşk Felsefesi

Özet Metinler Yazar: Irving Singer Çevirmen: Anıl Ceren Altunkanat Yayın Tarihi: 2013 Sayfa Sayısı: 136 Kitap Fiyatı: SATIN AL
Kitap Özeti

“(…) diğer insanları ve türleri ayrım gözetmeden sevme düşüncesi, tüm canlıların duyduğu ya da kendileri için hissetmek istediği aşkı sevme düşüncesi, aşka duydukları aşk; işte bunlar benim için çok anlamlı. Eğer bu tarz aşka sahipseniz ve onu güdünüz olarak ele alıp yaşamınızı onunla sürdürüyorsanız, bireysel tercihlerinize bir ressamın malzemesi, deneyimi ve belki modelleri için duyduğu aşkla kıyaslanabilir bir şeyle yaklaşıyorsanız, felsefeci olsanız da olmasanız da bu yeterlidir. Gelecek kuşaklar sizi anımsayabilir ya da hem sizi hem de önem verdiklerinizi unutabilir. En önemli olan, şu anda – hâlâ etkin ve yetileriniz emrinizdeyken – dolu dolu yaşamak adına elinizden geleni yapmaktır.”

Irving Singer’ın aşk, yaşam ve anlam üzerine yaptığı hacimli çalışmaların kısmi bir özeti olan; felsefecinin temel kavram ve kavrayışlarını sunan Aşk Felsefesi, yalnızca bu alanda çalışmak isteyen okurları değil, aşkı ve aşkın insan doğasındaki yerini anlamaya çalışan herkesi çağırıyor.

Kitap Ölçüleri: Kağıt Cinsi: ISBN Numarası: Barkod Numarası: 9789755536057